You Plus

Nissan lülitab sisse Hollandi suurima kollektiivse päikesepaneelkatuse

  • - Amsterdamis asuvas Nissan Motors Centerisse paigaldatud päikesepaneelkatus toodab taastuvenergiat, millest piisab 900 majapidamisele ja mis säästab 1,17 miljonit kilogrammi CO2 aastas.
  • - Päikesepaneelkatus suudab katta ligi 70% tehase aastasest energiavajadusest.
  • - Seda elanike ja Nissani esimest suurt koostööprojekti rahastatakse osaliselt riikliku ühisrahastamissüsteemi kaudu.
 

Nissan kinnitas täna Hollandi suurima kollektiivse päikesepaneelkatuse sisselülitamise oma Amsterdami tehases.

 

Hollandi pealinnas asuva Nissan Motor Parts Centeri (NMPC) katusele paigaldatud päikesepaneelkatus koosneb ligi 9000 fotogalvaanilisest elemendist ja toodab aastas piisavalt taastuvenergiat 900 majapidamise tarvis. Päikesepaneelkatus vähendab oluliselt tehase CO2-heidet ja säästab hinnanguliselt 1,17 miljonit kilogrammi CO2 aastas.

 

See hiigelsuur päikesepaneelkatus, mis toodab peaaegu 70% NMPC poolt aasta jooksul tarbitavast energiast, kujutab endast olulist verstaposti Nissani püüdlustes tegutseda kogu Euroopas jätkusuutlikumalt. Peale selle suunatakse mõnede paneelide toodetav energia otse riiklikusse elektrivõrku.

 

Francisco Carranza, Nissan Energy peadirektor: „Nissan on otsustanud vähendada terves Euroopas meie tehaste mõju keskkonnale ja meil on rõõm lülitada sisse päikesepaneel meie varuosade keskuses Amsterdamis.

 

„Uutesse energialahendustesse investeerimine ja nende lahenduste integreerimine on Nissani intelligentse mobiilsuse nurgakivi ning see projekt näitab, et meie eesmärk ei ole muuta mitte ainult teie sõiduviisi, vaid ka eluviisi.”

 

See projekt on elanike ja ettevõtte esimese koostöö tulemus. Osa projektist rahastas riiklik ühisrahastamissüsteem.

 

Koen Maes, Nissan Beneluxi peadirektor: „Amsterdam on Euroopa üks edumeelsemaid linnu ja me oleme põnevil, et saame aidata sellel linnal ruumi, energiat ja ressursse nutikalt ning tõhusalt ära kasutada, muutes samas meie endi tegevust oluliselt jätkusuutlikumaks.”

 

Pärast selle projekti edu kavandab NMPC juba järgmist projektide etappi, et vähendada tehase ökoloogilist jalajälge veelgi.

 

Rohkem teavet Nissani elektriautode valiku ja Nissani intelligentse mobiilsuse kohta leiate sotsiaalmeediast #ElectrifyTheWorld alt või veebilehelt www.nissan.ee.

 

Teave Nissan Motor Co. Ltd. kohta
Nissan on üleilmne sõidukitootja, kes müüb kaubamärkide Nissan, INFINITI ja Datsun all rohkem kui 60 mudelit. 2017. majandusaastal müüs ettevõte üle maailma rohkem kui 5,77 miljonit sõidukit, teenides 11,9 triljonit jeeni tulu. 1.aprillil 2017 tegi ettevõte algust  NISSAN M.O.V.E 2022 6-aasta pikkuse kavaga, mille eesmärk on aastaeelarve tulude kasv 30% võrra 2022 aasta lõpuks 16,5 triljoni jeeni võrra.  Kumulatiivne vaba rahakäive 2,5 triljonit jeeni. Osana Nissan M.OV.E. 2022 plaanist kavatseb ettevõte laiendada oma liidripositsiooni elektriautode vallas, mida sümboliseerib maailmas enim müüdud elektriauto ajaloos – Nissan LEAF. Nissani üleilmsest peakontorist Yokohamas Jaapanis hallatakse ettevõtte tööd kuues piirkonnas: Aasia ja Okeaania, Aafrika, Lähis-Ida ja India, Hiina, Euroopa, Ladina-Ameerika ja Põhja-Ameerika. Nissanis töötab globaalselt 247 500 inimest. Nissan ja Prantsuse tootja Renault on Renault’-Nissani liiduna teinud koostööd alates aastast 1999. Aastal 2016 omandas Nissan 34% Mitsubishi Motorsi aktsiatest ja sellega sai Mitsubishi Motorsist  liidu kolmas liige. Renault-Nissan-Mitsubishi on täna maailma suurim autotootjate liit, müües aastas kokku rohkem kui 10,6 miljonit sõidukit 2017. aastal.